BVAGalerijaReprezentacijaU21 (Ž)

U21 (Ž): Crnoj Gori set protiv Turske, u petak sa domaćom selekcijom

Ženska U21 selekcija Crne Gore poražena je od Turske nakon četiri seta rezultatom 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:16) u drugom kolu Balkanskog prvenstva koje se igra u Bosni i Hercegovini.

Nakon što je igra bila izjednačena u prvih 10 poena, na startu utakmice, selekcija Turske uhvatila je “zalet” i uspjela da se rezultatski odvoji od naših odbojkašica. Prednost je sačuvana  do kraja seta za konačnih 25:16 za turski tim.

Slično je bilo i u nastavku drugog dijela igre. Nakon što su odbojkašice Turske sigruno krenule ka osvajanju drugog seta, uslijedio je odgovor selekcije Crne Gore koja je prišla na četiri poena zaostatka (18:14) kada je tajm-autom reagovao selektora Turske. Prekinuta je serija Crnogorki, a Turska je slavila 25:14.

Sjajan početak za naše odbojkašice u trećem setu i vođstvo 5:1. U nastavku, još bolja igra juniorki Crne Gore, prednost se uvećavala (19:13). Međutim, uslijedila je rakcija sa druge strane, u veoma uzbudljivoj završnici slavile su Crnogorke rezultatom 25:22.

Dobar otpor imale su “crvene” do sredine četvrtog seta, Turska je ponovo stekla prednost i slavila za pobjedu 25:16 i 3:1 u setovima.

Nevena Vukčević i Kristina Božović osvojile su po 10 poena, dok su po 9 poena zabilježile Majda Čakar i Mia Ražnatović.

Narednog dana, u petak, Crna Gora se sastaje sa Bosnom i Hercegovinom od 16 časova. U drugoj utakmici dana sastaju se Srbija i Albanija.

Turska – Crna Gora 3:1

(25:16, 25:14, 22:25, 25:16)

Brčko – Sportska dvorana “Magnet”.

Turska: Ege Sečem, Adali (libero), Ozden 11, Mali 6, Šahin 8, Kapar, Palabiik, Aksoj , Ajgun 17, Oztunali, Gezubjuk 18, Arslanap , Sen 10, Ince (ibero).

Crna Gora: Bogojević 2, Čakar 9, Matunović, Krivokapić 1, Vlaović , Đukić, Rudan, Madžgalj (libero), Labović (libero), Božović 10, Vukčević 10, Ražnatović 9, Ćetković.