U20 (Ž)

Juniorke pobjedom zaključile prvu rundu kvalifikacija za EP

Selekcija Mladena Miladinovića nastavlja kvalifikacije u 2. rundi u aprilu

Ženska juniorska reprezentacija pobijedila je Kosovo 3:1 (25:16, 22:25, 25:11, 26:24) u poslednjoj utakmici prve runde, Zonskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koji se igra u Ankari.

Sredinom prvog seta serijom 4:0 naš nacionalni tim stekao je osjetnu prednost, koja je rasla do +8, koliko je bilo na kraju uvodnog dijela igre, 25:17. U nastavku, Kristina Božović i saigračice jurile su rivalke, i uspjele da uhvate priključak nakon 30 poena igre u drugom setu, čak povele 18:16, međutim četiri vezana poena Kosova na servis Blerine Begaj donijela su protivnicama vođstvo 22:19, koje su sačuvale, za izjednačenje 1:1.

Uslijedila je tada reakcija Crne Gore, otvaranje trećeg seta sa četiri vezana poena, na servis Viktorie Đukić, a sjajnim parcijalom 7:1, uz dobru igru u napadu Madžgalj, Božović i Rakočević, izabranice Mladena Miladinovića zakoračile su ka novom vođstvu. Prednost je rasla na dvocifrenu, a treći set naše odbojkašice dobile su ubjedljivo 25:11.

Djelovalo je da će Crna Gora bez problema zaključiti utakmicu, pošto je rano stekla pet poena prednosti, a imala je i 18:11, kada je Kosovo serijom 9:0 preokrenulo na 20:18. Međutim, sjajna reakcija našeg tima, koji je uprkos set lopti rivala uspio da završi meč u četiri seta. Pri 24:23 za Kosovo sjajan smeč Gordane Madžgalj za izjednačenje, pa još jedan poen igračice Jedinstva za preokret, a pobjedu je potvrdila Kristina Božović, koja je bila najefikasnija poenterka utakmice.

Korektorka Luke Bar meč je završila sa čak 25 poena, 16 poena osvojila je Gordana Madžgalj, Vanja Matunović i Lana Rakočević po osam. Po pet poena sakupile su Viktoria Đukić, Staša Mitrović i Darja Popović, dva poena osvojila je Viktorija Čoković, a poen Anastasija Anđelić.

U selekciji Kosova istakla se Erta Neziri sa 14 poena.

Crna Gora, kao i Kosovo, Grčka i Rumunija kvalifikacije će nastaviti u drugoj rundi, koja je na programu od 4. do 7. aprila, a žrijeb će biti obavljen u februaru, po završetku svih turnira prve runde kvalifikacija. Upravo će Grčka i Rumunija igrati meč za treće mjesto na turniru u Ankari, a domaćin Turska i Srbija u finalu i direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Bugarskoj i Dablinu.

Crna Gora – Kosovo 3:1

(25:17, 22:25, 25:11, 26:24)

Crna Gora: Krunić (libero), Matunović 8, Krivokapić, Veličković (libero), Đukić 5, Anđelić 1, Kovačević, Madžgalj 16, Mitrović 5, Ćetković, Rakočević 8, Božović 25, Popović 5, Čoković 2. Selektor: Mladen Miladinović.

Kosovo: Krasnići 10, Hakoli, Hodžoviti (libero), Begaj 8, Bindžija 1, Voci 5, Neziri 14, Spahija, Šala, Milaku 8, Durmiši, Gaši 5, Beća, Geci (libero). Selektor: Askoj Ali Bahadir.