Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
CEVEvropska liga (ž)ReprezentacijaSeniorkeSlike

Crna Gora uzela set domaćinu, protiv Portugala za treće mjesto Srebrne lige

Crnogorske odbojkašice, uprkos dobrom otporu Austriji, ostale bez finala CEV Srebrne lige. Za treće mjesto sa Portugalom u nedjelju od 17.35h

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Austrije 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:14) u polufinalnu fajnal fora CEV Srebrne lige u Gracu. Dobra tri seta bila su nedovoljna da naš nacionalni tim ugrozi domaćina završnice, pa će u utješnom finalu igrati sa selekcijom Portugala, koja je u prvom polufinalnu izgubila od Estonije takođe 3:1 (29:27, 25:22, 18:25, 26:24).

“Nažalost izgubili smo polufinale od domaćina. Šteta zbog velikog broja grešaka. U prvi set smo ušli pod utiscima samog finala i impresijama utakmice. Nismo uspjeli da se izborimo s tim. Poslije smo odigrali dva jako dobra seta. Šeta i zbog nekih lopti u trećem setu koje su oni dobili na čisto iskustvo. U četvrtom setu, iskreno, nismo postojali na terenu, potpuno smo izgubili koncentraciju i fokus za igru. Nadam se da ćemo sjutra skupiti snage da odigramo sa ekipom Portugala kao u Herceg Novom. Nadam se, pod broj jedan, da ćemo moći to izdržati fizički, s obzirom na to da igramo sa malim brojem igračica i da ćemo uspjeti doći do medalje” kazao je selektor Krunić.

Austrija je veoma dobro otvorila set, gradila prednost do pet poena, koju su naše djevojke postepeno topile i čak povele 16:15. Međutim, uslijedila je mini serija domaćina i povratak vođstva koje nije ispustio do kraja. Prvi set pripao je Austrijankama 25:21.

Uslijedila je sjajna reakcija našeg tima, koji je herojski došao do izjednačenja. Odličnih prvih 20 poena drugog seta, nakon koji je bilo neriješeno, 10:10, a djevojke Milorada Krunića nije poremietila ni serije rivala od šest vezanih poena, zahvaljujući čemu je preokrenuo sa 8:10 na 14:10. Vjerovale su crnogorske odbojkašice u drugi set do kraja a do njega su došle zahvaljujući Danijeli Džaković i Dijani Vuković, koje su nakon tačno sat odbojke imale 12, odnosno devet poena. 25:23 za naš nacionalni tim.

Odličnu igru u trećem setu Crna Gora nažalost nije nagradila preokretom. U većem dijelu naše odbojkašice su imale prednost, u više navrata i +3, a Austrija je prvi put povela 20:19. U igri poen, za poena domaćin je povezao dva poena za vođstvo 24:22 i ponovo došao u vođstvo iskoristivši drugu set loptu na prijemu, 25:23.

Na krilima dobre završnice trećeg seta Austrijanke su odlično ušle u naredni i rano stekle velikih 6:1. Domaćin je održavao prednost od pet poena do 15:10, kada je ušao u seriju poena i lako zaključio meč sa ubjedljivih 25:14.

Izuzetno veče Danijele Džaković nije bilo dovoljno za iznenađenje. Meč je završila sa 21 poenom, a dvocifrena je bila i Dijana Vuković sa 12. Na drugoj strani čak četiri igračice sa dvocifrenim učinkom, 16 poena sakupila je Dora Šaberl.

“Smatram da nismo dobro ušli u meč. Nismo bile maksimalno skoncentrisane, igrale smo sa grčom i strahom. Na to su dodatno uticali atmosfera u sali i navijači Austrije. Nećemo da razmišljamo o ovome, nastavljamo dalje, već razmišljamo o sjutrašnjoj utakmici protiv ekipe Portugala. Nadamo se da ćemo pružiti bolju partiju i trećem mjestu i medalju” kazala je srednja blokerka Saška Đurović.

Nedjeljni program u “Rajfajzen Sportark” areni otvoriće utakmica za treće mjesto između Crne Gore i Portugala, od 17 sati i 35 minuta, a rivali iz grupe A CEV Srebrne lige, Austrija i Estonija, igraće u finalu završnog turnira od 20 sati i 20 minuta.

Austrija  – Crna Gora 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:14)

GRAC – „Rajfajzen Sportpark“ – Sudije: Jener (Turska) i Kiriopulu (Grčka). Poeni iz napada: Crna Gora 49, Austrija 48. Poeni iz bloka: Crna Gora  4, Austrija 11. Poeni iz servisa: Crna Gora 1, Austrija 3. Greške protivnika: Crna Gora 25, Austrija 33.

AUSTRIJA: Holzinger, Huber (libero), Bajde, Brukner, Mehić 10, Hoenauer 1, Truner, Kristianska 14, Dajzl 1, Šaberl 14, Oberhauzer (libero), Galić 13, Nesimović 7, Micić. Selektor: Roland Švab;

CRNA GORA: Đurović 6, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić, Jovović, Labović (libero), Vuković 12, Džaković 21, Tuševljak, Vukčević 8, Budrak 2, Đukić, Rakočević, Dragović. Selektor: Milorad Krunić.