Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Evropska liga (ž)NovostiReprezentacijaSeniorkeSlike

Crna Gora četvrta u CEV Srebrnoj ligi

Veliki otpor iskusnoj selekciji Portugala nije bio dovoljan za medalju u Gracu

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija izgubila je od Portugala 3:1 (23:25, 25:21, 25:20. 25:23) u meču za treće mjesto CEV Srebrne lige i kao četvrtoplasirana zaključila turnir u Gracu. Veliko iskustvo za najmlađu ekipu takmičenja pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Nažalost izgubili smo utakmicu za treće mjesto, nismo napravili još jedan korak više. Napravili smo jedan, ali za medalju nam je trebao još jedan više. Ostaje žal, stvarno i za jučerašnjom utakmicom ali i za današnjom, jer smo bili vrlo blizu da odemo u pet setova, ali nismo uspjeli. Međutim, cijelo naše učešće u ovogodišnjoj Evropskoj ligi ocijenio bih pozitivnim. Vrlo lako smo dobili sve utakmice u kojima smo bili favoriti sa 12:0 u setovima, a u svim utakmicama u kojima smo bili blagi autsajderi, gdje računam Portugal i Austriju, skupo smo prodali kožu. Igrali smo vrlo dobro, nažalost, falilo je malo iskustva. To se osjetilo, pogotovo u gustim setovima. Nadam se da ćemo iz godine u godinu samo rasti i da će već sljedeće godine biti opet fajnal for i opet borba za medalje”, kazao je selektor Milorad Krunić.

Velika borba u prvom setu pripala je našim djevojkama, koje su veoma hrabro odigrale završnicu prvog dijela meča. U većini uvodnog seta Portugal je vodio, ali odlična reakcija tima Milorada Krunića, serija 4:0 za preokret 21:19. Odlična je u tim trenucima bila Danijela Džaković, a prvi set stigao je nakon dva vezana poena Katarine Budrak kod rezultata 23:23, za vođstvo u setovima nakon 25:23.

Sličan razvoj situacije u drugom setu, ali sa drugačijim ulogama. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, često primoravale oba selektora da reaguju tajm-autom, što je i Crnoj Gori i Portugalu donosilo narpedak u igri. Ipak, nevjerovatna završnica seta Portugalki, osvojile su 10 od 14 posljednjih poena i izjednačile sa 25:21.

Treći set Portugal je odigrao fenomenalno, predvođen Juliom Kavalenkom i Katiom Oliveirom. Otvorio ga je sa dva vezana poena a Crna Gora je jurila zaostatak do kraja. Kada je djelovalo da će Portugal lako preokrenuti, pri vođstvu 21:15, uslijedila je reakcija naših odbojkašica, koje su, nažalost stale u posljednjih pet poena, pa su Portugalke povele nakon 25:20 u trećem setu.

Uprkos tome što je bio u podređenom položaju tokom drugog i trećeg seta naš nacionalni tim je vjerovao u nastavak utakmice, do čega nažalost nije došlo. Hrabro su pristupile crnogorske odbojkašice igri i sa velikom željom vršile pritisak na rivala. Ni jedna selekcija nije imala prednost veću od dva poena, a završnica je pripala Portugalu. Tri vezana poena i iskorištena meč lopta nakon najdužeg poena na utakmici. Za 25:23 poentirala je iskusna Kati Oliveira, osovjila 17. poen na meču.

U redovima Crne Gore 16 poena osvojila je Katarina Budrak, jedan više od Danijele Džaković, dok je Dijana Vuković sakupila 14.

“Želim da čestitam svojoj ekipi na dobroj borbi i juče i danas. Malo nam je falilo da uzmemo medalju ove godine. Dodbro smo radili, dobro smo trenirali i mislim da smo mnogo napredovali kao ekipa, tako da očekujemo dogodine da se ponovo kvalifikujemo na fajnal for i, ako Bog da, uzmemo medalju, jer to bi bio stvarno korak naprijed. Još jednom čestitam svojoj ekipi na trudu, radu i dobroj igri i borbi”, rekla je kapitenka Melisa Cenović.

Crnogorske odbojkašice tako su kao četvrtoplasirane završile CEV Srebrnu ligu i ostvarile jedan od najvećih uspjeha naše ženske odbojke. Na putu do završnog turnira pobijedile su po dva puta Farska Ostrva i Gruziju i selekciju Portugala, sve mečeve završile u tri seta, a od posljednjeg rivala u ovosezonskom izdanju Srebrne lige izgubile su u gostima u grupi, takođe 3:1. Mlada ekipa Milorada Krunića u polufinalu fajnal fora poražena je od domaćina, Austrije, takođe 3:1.

Portugal – Crna Gora 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:23)

GRAC – „Rajfajzen Sportpark“ – Sudije: Milić (Austrija), Jener (Turska). Poeni iz napada: Crna Gora 46, Portugal 55. Poeni iz bloka: Crna Gora 10, Portugal 12. Poeni iz servisa: Crna Gora 2, Portugal 6. Greške protivnika: Crna Gora 23, Portugal 19.

PORTUGAL: Kavalkanti 14, Pereira I., Pardal, Rodrigeš (libero), Fernandeš, Durao 1, Vale, Oliveira 17, Rezende (libero), Figeiras, Maia 13, Lopes 15, Kavalenka 13, Pereira M. Selektor: Ugo Silva;

CRNA GORA: Đurović 3, Tvrdišić 3, Cenović (libero), Šušić, Jovović, Labović (libero), Vuković 14, Džaković 15, Tuševljak, Vukčević 1, Budrak 16, Đukić, Rakočević, Dragović 6. Selektor: Milorad Krunić.