Evropsko prvenstvo 2023GalerijaReprezentacijaSeniori

Crna Gora slavila protiv Izraela nakon preokreta u pet setova

Crnogorska mladost donijela pobjedu nad Izraelom nakon zaostatka od 0:2 u prvom pripremnom meču za EP

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija pobijedila je Izrael 3:2 (21:25, 17:25, 25:21, 25:19, 16:14) u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo. Veliki preokret našeg nacionalnog tima kreirali su mlađi igrači, koji su odigrali posljednja tri seta i na spektakularan način preokrenuli 10:13 u korist rivala u odlučujućem dijelu igre.

“Mogu da kažem da sam zadovoljan ovom prvom utakmicom, iz razloga što izlazimo iz tri nedjelje jako teškog rada, gdje je prioritet bio na bazi, na tehnici, na kreiranju neke situacije koja nas očekuje na Evropskom prvenstvu. Tek smo počeli da ulazimo u te neke sitaucije i ova utakmica je baš bila takva. Pokazala nam je neke stvari koje treba da radimo. Generalno, u meč smo krenuli dosta stegnuto, što je potpuno normalno jer je dosta izmjena bilo u ekipi u kojoj imamo mlade dizače. Ali mogu da kažem da sam baš zadovoljan dizačima, koji su, po meni, opravdali očekivanja. S druge strane jako mi je drago što su igrači sa klupe donijeli stvarno prelijepu energiju, koja je rezultirala preokretom i na kraju pobjedom. Takođe, ono što mi je velika satisfakcija, ne samo meni, nego svima nama, je to što smo smogli snage da 13:10 u taj-brejku za Izrael preokrenemo u našu korist i jednostavno pokažemo karakter koji treba da nas krasi i u nekim utakmicama koje očekujemo sa nama ravnima u Sjevernoj Makedoniji, kao što je donmćin, kao što je Danska. Ovo je idealna prilika da osjetimo tu težinu. Jeste rano, ali svakako moramo razmišljati o takmičarskom ritmu, pogotovo što smo ostali bez tri jako bitne test utakmice protiv Kameruna”, kazao je selektor Joksimović.

Izrael je veoma dobro otvorio utakmicu i imao vođstvo do sredine prvog seta. Tada je iskoračio kapiten Ćaćić i sa nekoliko dobrih poena donio prvo izjednačenje, 14:14, potom i prvo vođstvo, 16:15. Uspjeli su momci Ivana Joksimovića da odu na +2, ali ne zadugo. Veoma dobra igra Izraelaca rezultirala je novim preokretom, a gosti do kraja seta nisu ispustili prednost. Iskoristili su drugu set loptu i poveli sa 25:21.

Na osnovu uvodnih 30 poena drugog seta nije se moglo naslutiti da će Izrael sa ubjedljivom prednošću povesti 2:0. Naši momci su bili u vođstvu do 14:13, kada je prvi put poveo tim Izraela. U nastavku rival je bio silovit, našoj reprezentaciji dozvolio svega četiri poena do kraja i poveo sa 2:0 (25:17).

U trećem setu selektor Joksimović je rotirao sastav. Priliku su dobili mlađi igrači i odradili odličan posao. Prvi put su stekli osjetniju prednost pri rezultatu 13:10 i do kraja nisu dozvolili da ih rival sustigne. Smirenost u završnici i odlična igra nagrađeni su sa 25:21, za povratak u meč nakon trećeg seta.

Slična postava je izborila peti set. Sredinom četvrtog dijela utakmice naši momci su uspjeli da povežu nekoliko poena i povedu 16:15, a sjajna igra krunisana je ubjedljivim vođstvom, kojim je i zaključen set. Odlični na mreži Bojan Strugar i najmlađi u timu, Nikola Đurović (17), predvodili su Crnu Goru do izjednačenja rezultatom 25:19.

U odlučujućem dijelu igre sjajna reakcija crnogorskih igrača u finišu. Izrael je dobro otvorio set, naš mladi tim uspijevao da priđe na poen ili dva zaostatka a na spektakularan način uspio da izjednači. Sa 10:13 izborili su 13:13, potom odigrali odlično u završnici i slavili sa 16:14.

Najefikasniji u našem timu bio je Jovan Delić sa 13 poen. Po devet su osvojili Ivan Zvicer, Marko Bojić i Bojan Strugar, kapiten Vojin Ćaćić osam poena. Kod Izraela najbolji Ido David sa 22 poena.

Crna Gora i Izrael i u utorak, 8. avgusta, odigraće još jedan prijateljski meč. Utakmica u SC “Kolašin” zakazana je za 18.15h, uz prenos na RTCG2 i MNE Sport TV.

Crna Gora – Izrael 3:2

(21:25, 17:25, 25:21, 25:19, 16:14)

SC “Kolašin”, sudije: Dragana Vučinić, Vladimir Perazić.

Crna Gora: Minić 6, Ćinćur 2, Babić 6, Zvicer 9, Peruničić, Ćaćić 8, Hadžisalihović (libero), Joksimović, Bojić 9, Rovčanin (libero), Petrović, Delić 13, Milić 1, Strugar 9, Jovović 2, Đurović 6, Dubak, Milenković 1. Selektor: Joksimović.

Izrael: Osokin, Kacenelson, Herško 9, Liberman 6, Šološ (libero), Goldrin 13, Genis 12, Ariel 1, Hazan 1, Roitman (libero), David 22, Haver 3, Sokolov 8, Rura 1. Selektor: Stajn.