CEVEvropska liga (ž)SeniorkeSlikeVideo

Velika pobjeda nad Portugalom i ovjera mjesta na završnom turniru Srebrne lige

Trijumf nad Portugalkama odveo odbojkašice na vrh grupe

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Portugal 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) u petom kolu CEV Srebrne lige i na fenomenalan način plasirala se na finalni turnir u Gracu. Četvrti trijumf u kvalifikacijama stigao je nakon sjajne igre u SC “Igalo” protiv glavnog favorita takmičenja.

Selektor Milorad Krunić istakao je da je trijumf nad Portugalkama plod velikog rada i vjere u uspjeh.

“Čestitke ekipi posle velike pobjede. Drago mi je da smo od prvog do zadnjeg seta vjerovali da možemo i nismo odustajali. Skoro svi setovi su u nekim momentima djelovali da su izgubljeni, nismo gubili snagu, u jednom momentu čak je i prestala biti važna taktika, bilo je važno samopouzdanje i motiv koji smo davali jedni drugima da izguramo do kraja seta i da možemo dobiti utakmicu. Portugal je do danas slovio za glavnog favorita za osvajanje Evropske lige, međutim, posle ove naše pobjede nadam se da ćemo dobiti jedan veliki vjetar u leđa i samopouzdanje za završni turnir. Što se tiče cijele akcije, ova pobjeda nam daje neki impuls da smo već na pravi način iskoristili tu akciju i počeli da igramo sa nekim ekipama koje su i po godinama na terenu i po iskustvu ispred nas. Još jednom čestitke stručnom štabu i curama”, srećan je bio Krunić.

U svakom setu naše djevojke pokazale su veliki karakter. Iako su u više navrata bile u zaostatku na kraju su izlazile kao pobjednice. U prvom setu, serijom 3:0 odlijepile se na 24:20 i iskoristile drugu set loptu za 25:21.

Već tada bila je primjetna sjajna energija Dijane Vuković i saigračica, koje su veliku borbu u drugom dijelu igre krunisale preokretom u finišu. Tri poena na servisu Tijane Tvrdišić donijela su prevagu, a set je riješen rezultatom 25:23.

Odlična taktika i velika energija napravile su razliku i u trećem setu utakmice u Herceg Novom. Ponovo se sve rješavalo u završnici kada je veliki doprinos dala Danijela Džaković. Sa četiri vezana poena Crna Gora je stigla do 22:19, na kraju iskoristila treću meč loptu za 25:22.

“Čestitam svojoj ekipi na nevjerovatnoj pobjedi. Mislim da smo pokazali da možemo da igramo i protiv favorita ako igramo na ovom nivou na kom smo igrale danas. Čekaju nas Farska Ostrva gdje moramo da dobijemo 3:0, iako smo preuzeli prvo mjesto, protiv Farskih Ostrva ulazimo kao favoriti gdje očekujemo pobjedu. Ovom prilikom pozivam publiku da nas podrži da idemo na finalni turnir sa još jednim trijumfom”, poručila je Dijana Vuković.

Dijana Vuković najbolja igračica meča sa 20 poena, dvocifrena još Danijela Džaković sa 10 poena. Kod Portugala najefikasnija Amanda Kavalkanti sa 14 osvojenih poena.

Posljednji meč u grupi B je duel sa Farskim Ostrvima, takođe u SC “Igalo” u petak, 16. juna. Faranke su u prvom meču runde izgubile od Gruzije, 3:0 u Tbilisiju.

Crna Gora – Portugal 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

HERCEG NOVI – Sportski centar „Igalo“. Sudije: Popović (Srbija), Kovačević (Crna Gora). Poeni iz napada: Crna Gora 42, Portugal 35. Poeni iz bloka: Crna Gora 5, Portugal 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Portugal 1. Greške protivnika: Crna Gora 21, Portugal 18.

CRNA GORA: Đurović 4, Tvrdišić 3, Cenović (libero), Šušić 1, Jovović, Labović (libero), Vuković 20, Džaković 10, Tuševljak, Vukčević 1, Budrak 5, Đukić, Rakočević, Dragović 8.

PORTUGAL: Kavalkanti 14, Pereira I., Pardal, Rodrigeš (libero), Fernandeš, Durao, Vale, Oliveira 8, Rezende (libero), Figeiras, Maia 7, Lopes 5, Kavalenka 9, Pereira M.