Evropsko prvenstvo 2023ReprezentacijaSenioriSlike

Veći otpor Japanu u drugom kontrolnom meču pred odlazak na EP

U utakmici na malu razliku crnogorski odbojkaši izgubili od Japana u četiri seta

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od B selekcije Japana 3:1 (23:25, 25:23, 26:24, 21:25) u drugom test duelu u Kolašinu, posljednjem u okviru priprema za Evropsko prvenstvo. Dobrom igrom u svakom setu, uključujući i peti, koji je odigran po dogovoru dvojice selektora, a koji je pripao Japancima 15:9, “crveni” su pokazali poboljšanje u igri.

Za razliku od prvog meča sa istim rivalom, naša reprezentacija u boljem ritmu je ušla u drugi susret. Cijeli uvodni set bio je neizvjestan, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali nijedan tim nije imao osjetnu prednost. Serijom dobrih poena „crveni“ su prinudili selektora Japana da zatraži odmor. Odličnom igrom kapitena Ćaćića i saigrača u završnici seta Crna Gora je povela rezultatom 25:23.

Dobra igra i u drugom setu, nažalost, nije nagrađena vođstvom od 2:0. Neizvjesno je bilo do samog kraja, međutim Japanci su održavali dva poena prednosti i slavili na kraju sa +2, za izjednačenje, 25:23.

Crna Gora je u potpunosti parirala veoma kvalitetnom rivalu, a treći set bio je pravi spektakl. Uprkos sjajnom pristupu i povratku iz zaostatka naši momci nažalost nijesu mogli do novog vođstva. Jurili su -3 na početku, a prvi put poveli pri rezultatu 9:8. U egal igri djelovalo je da će crveni osvojiti set, međutim sjajna reakcija gostiju, koji su uspjeli da preokrenu i u setu i u meču, sa 26:24 dođu do 2:1.

Japan je do pobjede stigao u četiri seta, a u posljednjem je nakon 30. poena uspio da istopi prednost Crne Gore. Izjednačili su na 16:16, potom i preokrenuli 18:17 i do kraja su bili neuhvatljivi, slavili sa 25:21.

Ponovo odlično veče mladog korektora Đorđa Jovovića, koji je, računajući svih pet setova, osvojio čak 22 poena, a pratio ga je Ivan Zvicer sa 13 poena. Kapiten Vojin Ćaćić zabilježio je devet. Kod Japana Hiroto Nišijama najefikasniji sa 18 poena.

Selektor Ivan Joksimović u narednim danima odrediće konačni spisak putnika za Skoplje, koji je planiran za utorak, 29. avgust. Prvi rival u grupi C je Holandija, 31. avgusta, a potom će naši odbojkaši igrati sa Sjevernom Makedonijom, Danskom, Češkom i Poljskom.

Kako zbog klupskih obaveza nisu bili u mogućnosti da prisustvuju ceremoniji dodjele nagrada najboljim u 2022. godini, primaču servisa Marku Bojiću i srednjem blokeru Blažu Miliću, priznanje za najboljeg odbojkaša Crne Gore u inostranstvu, odnosno priznjanje za najboljeg odbojkaša u domaćem prvenstvu uručio je Cvetko Pajković predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore na drugoj prijateljskoj utakmici odbojkaša Crne Gore sa selekcijom Japana.

Crna Gora – Japan 1:3

(25:23, 23:25, 24:26, 21:25)

SC “Kolašin”. Sudije: Slobodan Kovačević, Vladimir Perazić. Gledalaca: 500.

Crna Gora: Minić 6, Ćinćur, Babić 6, Zvicer 13, Peruničić 1, Ćaćić 9, Joksimović  1, Rovčanin (libero), Delić (libero), Milić 3, Strugar 2, Jovović 22, Đurović 2, Dubak 1, Milenković 1. Selektor: Ivan Joksimović;

Japan: Fukatsu, Takanaši 13, Janagida 6, Nišijama 18, Tsuiki (libero), Ka. Takahaši (libero), Namba 8, Jamazaki 4, Ke. Takahaši 14, Asano 8, Arai 8, Kašimura 4, Šimokava, Savada 3. Selektor: Koičiro Šinbo.