ReprezentacijaU20 (Ž)

U20(Ž): Čehinje slavile, Crna Gora pružila dobar otpor

Naredni protivnik našoj selekciji je domaćin Litvanija u subotu od 18 časova

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Češke rezultatom 3:0 (21:25, 21:25, 17:25) na startu grupe E, druge runde kvalifikacija za U20 Evropsko prvenstvo 2024, koje se igraju u Litvaniji.

Izabranice Mladena Miladinovića slabije su otvorile meč, u kojem je selekcija Češke vodila od samog starta. Iako su gubile 15:20, uslijedila je reakcija naših odbojkašica i serijom od četiri poena zaredom stigle su do poena zaostatka (19:20), ali je selekcija Češke ipak uspjela da sačuva prednost do kraja ovog seta (25:21).

U drugom setu juniorke Crne Gore pružile su bolji otpor favorizovanom protivniku, rezultatska neizvjesnost je pratila cijeli ovaj set. Naša selekcija je imala prednost 20:18 i nakon jedne sumnjive sudijske odluke na tom rezultatu, Češka je napravila seriju, preokrenula rezultat i povela sa 2:0 u setovima (25:21). Slično je bilo i u trećem setu, nakon izjednačene igre do polovine seta, selekcija Češke je ipak uspjela da se rezultatski odvoji i slavi na kraju maksimalnim rezultatom u setovima (25:17).

U našoj selekciji istakle su se kapitenka Gordana Madžgalj i mlada Darja Popović sa po 11 osvojenih poena, na drugoj strani najbolja je bila Martina Pokorna sa 12 poena.

U grupi E večeras od 18 časova sastaće se Litvanija i Slovenija.

Naredni protivnik našim mladim odbojkašicama je domaćin Litvanija u subotu od 18 časova.

Crna Gora – Češka 0:3

(21:25, 21:25, 17:25)

Litvanija – Sportska dvorana Kanuas.

Crna Gora: Vukčević, Matunović 1, Krunić (libero), Veličković (libero), Đukić 4, Rudan, Jovović 1, Madžgalj 11, Mitrović 2, Davidović, Rakočević, Božović 5, Popović 11, Čoković 3.

Češka: Bohmova, Tobiasova, Jedličkova 10, Brunclikova, Janska, Prusova, Novakova, Jakušina 4, Pokorna 12, Kalinova, Sramkova, Formankova 9, Čladkova 6, Dvorakova 10.