Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
BVAReprezentacija

U19 (Ž): Crna Gora u polufinalu Balkanskog prvenstva!

Odbojkašice Crne Gore igraće u polufinalu U19 Balkanskog prvenstva u Sofiji. U drugom kolu grupe  A, naše odbojkašice nakon vođstva 1:0 u setovima protiv favorita, domaćina Bugarske, poražene su rezultatom 3:1 (23:25, 25:12, 25:15, 25:12, 25:16).

Crna Gora je u prvom setu imala konstantnu prednost do samog finiša prvog dijela igre kada su Bugarke izjednačile 19:19. U neizvjesnoj završnici, sigurniju ruku imale su naše odbojkašice za konačnih 25:23. Vođstvo u drugom setu preuzela je domaća selekcija, napravila osjetnu prednost, a naš tim nije uspio da uhvati priključak – 25:15 za Bugarsku. Domaća selekcija je opravdala ulogu favorita, slavila je u naredna dva seta 25:12 i 25:16 za pobjedu 3:1.

Za Crnu Goru Lara Jovović je osvojila sedam poena,  šest Kristina Božović, a pet Milena Ćetković.

U19 selekcija igraće u polufinalu protiv prvoplasirane ekipe grupe B, zahvaljujući pobjedi nad Kosovom. Polufinale se igra u četvrtak od 17.30 časova.

U grupi B, Srbija je pobijedila Tursku nakon pet setova 3:2.

Crna Gora – Bugarska 1:3

(25:23, 15:25, 12:25, 16:25)

Sofija – Sportska dvorana “Hristo Botev”

STATISTIKA

Crna Gora: Krunić (libero), Kilibarda , Ađelić, Matunović 1, Velicković (libero), Đukić 2, Mitrović, Jovović 7, Madžgalj 2, Lisičić 1,  Ćetković 5, Davidović 2, Božović 6, Popović 1.

Bugarska: : Nikolova 9, Radeva, Guncheva 2, Anastasova 2, Koeva 14, Peicheva 12, Dimitova 8, Dudova 8, Zlatanova 2, Dokova (libero), Angelova 11, Milichevich 1, Stoyanova 4, Manolova (libero).