NovostiU17 (M)U17 Evropsko prvenstvo 2023 (M)

U17M EP: Estonija slavila protiv naših momaka, Bugarska, Italija i Španija bez poraza

U17 muška odbojkaška reprezentacija izgubila je od Estonije 3:0 (25:18, 25:19, 25:15) u četvrtom kolu grupne faze U17 Evropskog prvenstva u Podgorici. Estonija je došla do druge pobjede, izjednačila se sa Belgijom, Austrijom i Grčkom iza vodećih Bugarske i Turske u grupi „I“.

Dobro otvaranje seta našeg tima, koji je u više navrata imao prednost u uvodnih 20 poena. Međutim, pri rezultatu 10:10 serija Estonaca 4:0 i do kraja smo jurili zaostatak. Do vođstvo u setovima tim selektora Lipa došao je rezultatom 25:18.

I u nastavku dobro otvaranje Crne Gore, ali ponovo pad sredinom seta. Estonija je pri rezultatu 14:14 imala parcijal 9:1, i došla nadomak ubjedljivog osvajanja seta, ali je stigla reakcija ekipe Darka Prebiračevića. Odoljeli su Lojić i saigrači rivalu, imali snage da odbrane četiri set lopte, a drugi dio igre završili su sa 19 poena.

Snage je ponestalo u posljednjem dijelu igre, koji je za svega 20 minuta odbojke Estonija riješila u svoju korist 25:15.

Ponovo najefikasniji u selekciji Crne Gore Luka Lojić sa 13 i Vuk Stanojević sa 10 poena. Kod Estonije 19 poena osvojio je Kurik.

U našoj grupi „I“ Bugarska je nastavila sa sjajnim partijama. Pobjeda nad braniocem titule, Slovenijom 3:0 (25:19, 25:17, 25:17). Sigurna je bila i Belgija, slavila protiv Turske takođe u tri seta (25:13, 25:18, 26:24), dok je Austrija bila bolja od Grčke 3:1 (25:16, 17:25, 25:22, 25:15).

Četvrti takmičarski dan turnira u Podgorici u grupi „II“, čiji se mečevi igraju u dvorani Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra, obilježile su Španija i Italija, koje su upisale četvrte pobjede. Španci bolji od Francuza u derbiju 3:1 (27:25, 23:25, 25:18, 25:20), dok je Italija bila sigurna u duelu sa Finskom 3:0 (25:15, 25:22, 25:22). Treći trijumf ostvarila je Poljska, bila bolja od Holandije 3:0 (25:18, 25:15, 25:21).

Prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Podgorici ostvarila je U17 reprezentacija Srbije. Slavila je 3:0 protiv Češke (28:26, 30:28, 25:18). Škorić je bio najefikasniji na meču sa 18 poena, 17 je imao Čolaković, 15 Kulpinac.

Naredni rival U17 reprezentacije Crne Gore je Belgija, u ponedjeljak, 24. jula, od 20 sati u sprotskoj dvorani kompleksa “Verde”, uz prenos na drugom programu.

Crna Gora – Estonija 0:3 (18:25, 19:25, 15:25)

Podgorica, sportska dvorana „Verde“. Gledalaca: 60. Sudije: Zotović (Srbija), Hladišova (Češka).

Crna Gora: Radić (libero), Marović (libero), Stanojević 10 , Šunjevarić 1, Andrović, Božović, Drešić 1, Lojić 13, Milosavljević 4, Poleksić, Konatar 1, Šebek, Petričević 2, Karanikić; selektor: Prebiračević.

Estonija: Rohumtes 2, Voit (libero), Puvi, Krek 9, Holas (libero), Neuhaus, Saimre, Antsi, Uprus 4, Kutser, Turskon 4, Kurik 19, Avik 1, Jefanov 12; selektor: Lip.