BVAReprezentacijaU17 (Ž)

U17 ženska reprezentacija bolja od Sjeverne Makedonije

Naše mlade odbojkašice ostvarile prvu pobjedu na Balkanijadi

Ženska U17 odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:23) u trećem kolu  Balkanskog prvenstva za odbojkašice i ostvarila prvu pobjedu na turniru u Vrnjačkoj Banji.

Odličan start izabranica Petra Kokovića u prvom setu, dobro igrom Crna Gora je napravila prednost 16:8 i 17:10 i primorala selektora Makedonije na dva rana tajm auta, koja nisu poremetila ritam našeg tima, pa je bez problema priveo set kraju za konačnih 25:15.

Pad koncentracije naše selekcije u drugom dijelu igre iskoristila je  Sjeverna Makedonija i izjednačila u setovima 1:1, iako su se crnogorske odbojkašice držale u igri do samog kraja seta. Bilo je 25:23 za rivala.

Crnoj Gori je pipao treći set, koji je odigrala sjajno, držala konstantnu prednost (9:3, 12:4, 18:8) i nije dozvolila Makedonkama da se rezultatski približe pa su vratile vođstvo u setovima 2:1 (25:17).

Naše najmlađe odbojkašice slavile su i u četvrtom setu, koji je ponovo bio prilično neizvjestan, 25:23 za prvu pobjedu na turniru.

Crnu Goru do pobjede vodila je Darja Popović sa 15 osvojenih poena, a pratile su je Elena Čolaković i Sara Belojević sa devet poena, osam je osvojila Lina Milivojević, a sedam Anastasija Bogojević.

Crnu Goru sjutra (utorak, 4. jul) očekuje utakmica sa Moldavijom od 15 časova. Turska i Grčka sastaće se od 20 časova u posljednjoj utakmici naše grupe B, dok je u grupi A Rumunija bila bolja od Moldavije rezultatom 3:0, a od 17:30h snage će odmjeriti Bugarska i Srbija.