ReprezentacijaU20 (M)

Pobjeda Norveške, Crna Gora u nedjelju protiv Italije

Muška juniorska reprezentacija Crne Gore drugog dana turnira u Podgorici poražena je od Norveške rezultatom 3:0 (26:24, 25:22, 25:20).

Naša selekcija je dobro otvorila utakmicu, Nikola Đurović i saigrači imali su prednost 10:5 i konstantno vođstvo u prvom setu, međutim iskusniji Norvežani su uspjeli da preokrenu ovaj set i povedu sa 1:0 (26:24).

U drugom setu sličan scenario, naši momci su imali prednost i tokom drugog seta (13:11), sastav Darka Prebiračevića pružio je dobru igru i ovom dijelu igre, sve do kraja seta, kada su Norvežani uspjeli da se odvoje u završnici i završe i ovaj set u svoju korist rezultatom 25:22.

Treći set je od starta kontrolisala gostujuća ekipa, naša selekcija uspjela je da priđe na 15:16, međutim Norvežani su na kraju slavili maksimalnim rezultatom (25:20).

Vasilije Milenković i Luka Lojić osvojili su po 10 poena, sedam je imao kapiten Nikola Đurović. Kod Norveške najefikasniji je bio Mikal Kalstad sa 13 poena.

U prvom duelu drugog dana, selekcija Izraela savladala je Italiju nakon pravog maratona rezultatom 3:2 (25:17, 222:25, 25:20, 24:26, 15:13).

Naši juniori u nedjelju, poslednjeg dana turnira igraju protiv selekcije Italiju u 18:30h.

Norveška – Crna Gora 3:0

(26:24, 25:22, 25:20)

Podgorica – Dvorana “Verde Complex”. Gledalaca: 130. Sudije: Zguri (Albanija) i Bardić (Hrvatska).

Crna Gora: Radić (libero), Milošević, Stanojević 4, Cimbaljević , Ćatović (libero), Božović 3, Milenković 10, Milosavljević, Konatar, Lojić 10, Petrović 4, Drešić, Đurović 7, Marstijepović. Selektor: Darko Prebiračević.

Norveška: Tjetland, Utvik 1, Olsen, Hetervik, Kalstad 9, Juliebo 4, Gundersen, Engas 7, Spidso 1, As 6, Rones 1, Kaldheim,Senumstad 3, Fagervold 6. Selektor: Skot Olsen.