ReprezentacijaU17 (Ž)

Najmlađe odbojkašice slavile protiv Moldavije

Najmlađe odbojkašice savladale Moldaviju maksimalnim rezultatom, u srijedu protiv Rumunije za peto mjesto

Najmlađe odbojkašice Crne Gore slavile su protiv Moldavije rezultatom 3:0 (25:18, 25:12 25:14) u prvom meču razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta U17 Balkanskog prvenstva.

Zahvaljujući odličnoj igri kapitenke Darje Popović i saigračica u prvom setu, Crna Gora je u više navrata napravila osjetnu razliku (7:2, 10:4, 14:10) i slavila na kraju rezultatom 25:18 za vođstvo u setovima 1:0.

Nezaustavljive su bile “crvene” u drugom dijelu igre, šansu su dobile i mlađe igračice, a  Moldavija je zaustavljena na 12 poena.

Ni u trećem setu nije bilo problema za naš tim, koji je slavio 25:14, za drugu pobjedu na Balkanijadi.

Anastasija Bogojević bila je najefikasnija sa 7 osvojenih poena, po 6 su osvojile Andrijana Merdović i Sara Belojević.

Crna Gora će utakmicu za 5. mjesto igrati protiv Rumunije sjutra od 13 časova.

U polufinalnim susretima danas sastaju se Bugarska i Turska (17.30h), odnosno Grčka i Srbija (20.00h).

U razigravanju, Rumunija je bila bolja od Sjeverne Makedonije rezultatom 3:0, pa će u utakmici za 7. mjesto Makedonkama rival biti Moldavija.

STATISTIKA

Crna Gora – Moldavija 3:0

(25:18, 25:12, 25:14)

Vrnjačka Banja – SC “Vrnjačka Banja”. Sudije: Eleonora Petrovska i George Dranitsas.

Crna Gora: Vukčević 3, Čolaković 3, Kosović, Šebek (libero), Merdović 6, Kovačec 1, Raketić (libero), M. Popović, Belojević 6, Milivojević 4, Bogojević 7, Rakočević 5, Mitrović 4, D. Popović 3.

Moldavija: Alexeeva, Cimili 2, Tiglea (libero), Egorova (libero), Samohvalova, Racovscaia 4, Saliuta 2, Juravskaia 1, Chiblic 2, Staver , Stepanenko 2, Saidurova, Cacean 1, Cebotari.