BVAReprezentacijaU18 (M)

Kadeti osvojili srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu!

Crna Gora u poslednjem duelu ubjedljivo savladala Sjevernu Makedoniju, od koje je prošle godine bila poražena

Naša muška kadetska odbojkaška reprezentacija osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu! U poslednjoj utakmici turnira u Tirani, sastav Dejana Radića bio je bolji od Sjeverne Makedonije maksimalnim rezultatom 3:0 (26:24, 25:17, 25:18).

Prvi set bio je najneizvjesniji, selekcija Sjeverne Makedonije vodila je do samog finiša, kada su kadeti Crne Gore izjednačili (21:21), a potom i preuzeli vođstvo. Set je završen na razliku rezultatom 26:24 u korist naših momaka. Crna Gora je u drugom i trećem setu imala prednost od samog početka i mirno privela utakmicu kraju za maksimalnu pobjedu i drugo mjesto  u konačnom plasmanu.

”Crveni” su slavili bez izgubljenog seta i protiv Albanije, a jedino je Srbija, koja je i osvojila prvenstvo, bila bolja od naše selekcije.

Kadetska reprezentacija Crne Gore bila je oslabljena jer se pred samo prvenstvo povrijedio jedan od najtalentovanijih igrača ove generacije Filip Milosavljević, ali su se njegovi reprezentativni drugovi pobrinuli da mu “obezbijede” medalju, savladavši protivnika od kojeg su prošle godine bili poraženi na prvenstvu Balkana, što pokazuje evidentan napredak ove selekcije.

U redovima Crne Gore najviše poena osvojio je kapiten Luka Lojić – 17,  a dvocifren je bio i Vuk Stanojević sa 12 osvojenih poena.

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 3:0

(26:24, 25:17, 25:18)

Tirana, Albania.

Crna Gora: Radić A. (libero), Bošković (libero), Andrović 1, Marstijepović 3, Milošević 4, Grupković, F. Radić, Stanojević 12, Petričević 9, Lojić 17, Drešić 3, Konatar 1, Čelebić . Selektor: Dejan Radić.

Sjeverna Makedonija: Gligorov 7, Jovanovski (libero), Spasovski, Ivanov, Milev 7, Radevski, Nikolov, Zhabev (libero), Ristoski 5, Milkov 1, Efremov 10, Kadriov, Minevski 7, Petruševski. Selektor: Vanče Sanev.