Evropsko prvenstvo 2023ReprezentacijaSeniori

Gosti slavili nakon novog maratona, odlične provjere sa Izraelom

Maraton i u drugoj utakmici, taj-brejk pripao Izraelu

Muška seniorska reprezentacija Crne Gore izgubila je od Izraela 3:2 (26:24, 17:25, 25:19, 23:25, 7:15) u drugom test duelu u sklopu priprema za Eurovolej 2023. Obje zanimljive utakmice u Kolašinu riješene su u pet setova i bile su od velikog značaja za provjeru pred završni dio priprema za Evropsko prvenstvo.

“Što se tiče cjelokupnog utiska, on je pozitivan. Mogu da kažem da je ovih 10 setova proteklo u kvalitetnoj igri. Ako se osvrnemo na većerašnju utakmicu, koja je takođe bila jako kvalitetna, možemo da kažemo da je u njoj iskazan veliki voljni momenat za pobjedom, da se ekipa nije predavala i u nekim momentima, konkretno misleći na četvrti set, gdje smo bili u deficitu 11:6, gdje su igrači sa klupe ponovo donijeli energiju. Tada smo se vratili i nažalost u neizvjesnoj završnici izgubili. Naravno, lijepo je uvijek pobijediti, ali sigurno mi gledamo na drugačiji način. Na način koji će biti jako pozitivan po nas i na Evropskom prvenstvu, ali i što se tiče treninga, generalno, jer iz dobre igre dolazi i dobar trening, pozitivna atmosfera na treninzima, tako da ova dva dana smo iskoristili na pravi način. Jako mi je drago i što smo igrali večerašnju utakmicu u prelijepom ambijentu, gdje je bilo dosta gostujuće publike, koja nam je napravila takmičarsku atmosferu, koja će nas očekivati u Sjevernoj Makedoniji, koju će sigurno bodriti domaća publika, a njih smo negdje targetirali kao protivnika sa kojim ćemo se sigurno boriti za prolazak u drugi krug, zajedno sa Danskom. Sve je ovo jako dobro, jako pozitivno i možemo slobodno da kažemo da izlazimo iz ovih utakmica sa pozitivnim utiscima i sa pozitivnom energijom za naredni period”,osvrnuo se na mečeve sa Izraelcima selektor Ivan Joksimović.

Spektakularan prvi set riješen je mini serijom crnogorskih odobjkaša u posljednja tri poena. U igri na malu razliku naši momci su vodili do polovine seta, kada je Izrael preokrenuo i poveo 14:12. U velikoj borbi timovi su se smjenjivalo u vođstvu, a Crna Gora je ispustila +3 u završnici, kada je Izrael izjednačio, nakon zaostatka 22:19 . Gost je imao i prvu set loptu, pri rezultatu 24:23, međutim sjajna igra crnogorskih odbojkaša donijela im je prvi set. Spektakularni posljednji poen i dva spašavanja Babića krunisana su poenom iz bloka za 26:24 i vođstvo 1:0 u setovima.

Mnogo bolja igra Izraela u drugom setu donijela je gostima izjednačenje. Rano su Izraelci stekli osjetnu prednost, selektor Joksimović bio je primoran na tajm-aut pri rezultatu 11:18, međutim promjena na terenu nije donijela rezultata. Sa 25:17 sastav Itamara Stajna poravnao je na 1:1 u setovima.

Uslijedila je ekspresna reakcija crnogorskih odbojkaša, koji su se prvi put na +2 odlijebili nakon bloka Blaža Milića za 11:9, i potom nastavili da grade vođstvo. Sjajna igra krunisana je osvajanjem trećeg seta rezultatom 25:19.

I drugi parni set pripao je Izraelcima, koji su od početka bili u značajnom vođstvu. Ipak, hrabrim pristupom igrači Ivana Joksimovića uspjeli su da sustignu rivala i prirede neizvjestan set. Izjednačili su na 21:21 ali ne i stigli do preokreta. Izrael je došao izborio taj-brejk sa 25:23.

U petom setu Izrael je bio ubjedljiv. Pri vođstvu našeg tima 4:2 napravio je seriju od pet vezanih poena i zakoračio ka pobjedi. Do kraja seta naši momci osvojili su samo još tri poena, a Izrael je sa navijačima, koji su bili prisutni u velikom broju u SC “Kolašin” proslavili pobjedu.

Najefikasniji u našem timu bili su Ivan Zvicer sa 12 osvojenih poena i Nemanja Peruničić sa 11 poena.

Selekciju Ivana Joksimovića očekuje nastavak treninga, a test utakmice sa Japanom, pred polazak za Skoplje, zakazane su za 23. (20.00h) i 24. avgust (17.00h).

Crna Gora – Izrael 2:3

(26:24, 17:25, 25:19, 23:25, 7:15)

SC “Kolašin”. Sudije: Dragana Vučinić, Anja Kaluđerović. Gledalaca: 200.

Crna Gora: Minić 5, Ćinćur, Babić 4, Zvicer 12, Peruničić 11, Ćaćić 7, Hadžisalihović (libero), Joksimović, Rovčanin (libero), Petrović 1, Delić 9, Milić 7, Strugar 5, Jovović 5, Đurović 7, Dubak, Milenković 1. Selektor: Ivan Joksimović;

Izrael: Osokin 4, Kacenelson 1, Herško 8, Liberman 4, Šološ (libero), Goldrin 20, Genis 3, Ariel 1, Hazan, Roitman (libero), Enoš, David 16, Haver 1, Sokolov 17, Rura 7. Selektor: Itamar Stajn.