Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Evropska liga (ž)ReprezentacijaSeniorkeSlikeVideo

Crna Gora sa prvog mjesta ide na završnicu u Gracu! Sigurna pobjeda nad Farskim Ostrvima za kraj grupne faze

Crnogorske odbojkašice sa pet pobjeda i porazom kao najbolje u grupi B završile borbu za završnicu Srebrne lige

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Farska Ostrva 3:0 (25:23, 25:17, 25:8) i sa prvog mjesta u grupi B ide na finalni turnir u Gracu. Naše odbojkašice odličnom predstavom u SC Igalo zaključile su sjajan nastup u grupnoj fazi CEV Srebrne lige.

„Čestitao bih djevojkama na pobjedi i osvojenom prvom mjestu u grupnoj fazi Evropske lige. Zaista jedan dobar rezultat, pet pobjeda i jedan poraz. Taj jedan poraz u Portugalu, gdje nismo “pregaženi”, i tu smo pružili otpor i tu smo vrlo lako mogli doći bar do jednog boda. Nadam se da ćemo u polufinalu Evropske lige odigrati svoju najbolju utakmicu, to mi je jedina želja koju imam u ovom momentu. Čestitam curama još jednom na kompletnoj igri svih šest kola“ srećan je bio selektor Krunić.

Nakon velikog trijumfa nad Portugalom u srijedu, 3:0 (25:21, 25:23, 25:22),  cilj selektora Krunića bio je da odmori nosioce igre, pa je nakon dobrog otvaranja došlo do blage nesigurnosti u igri. Farska Ostrva su čak i vodila u nekoliko navrata, ali je u ključnim trenucima seta presudilo iskustvo Danijele Džaković a naš tim je poveo sa 25:23.

U drugom setu značajno sigurnija igra, na šta je uticao odličan servis Tijane Tvrdišić i šest vezanih poena. Faranke su uspjele da pruže koliko-toliko otpora, nedovoljno da izbjegnu ubjedljivih 25:18.

Posljednji dio igre počeo je na isti našin kao i prvi, nakon što je oduzet servis, šest vezanih servisa Tvrdišić i 7:1 na početku, prednost je prvi put išla na dvocifrenu, a maksimalna je bila na kraju seta, +17, 25:8.

Čak tri igračice dvocifrene u našem timu – Danijela Džaković, Saška Đurović i Katarina Budrak osvojile su po 10 poena, po osam su zabilježile Dijana Vuković i Teodora Rakočević. Na drugoj strani Sofia Puškus 13 poena.

„Čestitala bih curama na pobjedi 3:0 i plasmanu na fajnl for. Utakmica sa Farskim Ostrvima je završena očekivanim rezultatom ali isto tako sa malim iznenađenjima sa njihovom dobrom atmosferom u prvom setu. Spremne smo za fajnl for, mislim da možemo da napravimo veliki uspjeh i uzmemo jednu od medalja“ istakla je Danijela Džaković.

Na putu do prvog mjesta u grupi Crna Gora je izgubila samo od Portugala u Portu 3:1, u drugom kolu, a sve ostale mečeve dobila je u tri seta.

Slijedi završnica u Gracu, 24. i 25. juna, na kojoj će naš nacionalni tim u polufinalu igrati sa drugoplasiranom selekcijom grupe A, Estonijom ili domaćinom Austrijom. Posljednja tri meča grupne faze na programu su u subotu, 17. juna. U našoj grupi B igraće Gruzija i Portugal od 14 sati, za 16 zakazan je susret Letonije i Estonije a sat kasnije počeće meč između Austrije i Sjeverne Makedonije.

Crna Gora – Farska Ostrva  3:0 (25:23, 25:17, 25:8)

HERCEG NOVI – Sportski centar „Igalo“. Gledalaca: 360. Sudije: Jakiša (Bosna i Hercegovina), Simonovska(Crna Gora). Poeni iz napada: Crna Gora , Farska Ostrva. Poeni iz bloka: Crna Gora  , Farska Ostrva . Poeni iz servisa: Crna Gora  , Farska Ostrva . Greške protivnika: Crna Gora , Farska Ostrva .

CRNA GORA: Đurović 10, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić, Jovović 3, Labović (libero), Vuković 8, Džaković 10, Tuševljak 1, Vukčević 6, Budrak 10, Đukić, Rakočević 8, Dragović .

FARSKA OSTRVA: Kristijansdotir 2, Simonsen 1, Tavsen (libero), Buadotir 3, Niklasen, Jakobsen, G. Joensen, Arnholdsdotir, Samson 9, J. Joensen (libero), Purkhus 13, Mor 2, Gutesen 6.