OSCG

Budućnost pobjednik memorijalne utakmice “Miodrag Skale Gvozdenović”

Odbojkaši Budućnost Volley-a pobijedili su Sutjesku rezultatom 3:0 (25:10, 25:16, 25:14) u memorijalnoj utakmici u čast legende nikšićke, crnogorske i jugoslovenske odbojke, Miodraga Skala Gvozdenovića.

Ekipa trenera Dejana Radića je dobrom igrom otvorila utakmicu protiv Sutjeske u kojoj je napravila osjetnu razliku. Tako su Podgoričani dozvolili samo 10 poena Nikšićanima (25:10) za prvo vođstvo u setovima. Bolji otpor odbojkaši Sutjeske pružili su u drugom setu, u kojem je rezultat bio u egalu do sredine ovog dijela igre, ali kapiten plavo-bijelih Miodrag Jelić i saigrači nisu dozvolili preokret i poveli su 2:0 u setovima (25:16). Rano vođstvo u trećem setu (8:3) ekipe Budućnosti omogućilo im je da bez problema završe i treći set rezultatom 25:14 za konačnih 3:0.

Najviše poena u pobjedničkom timu osvojili su Adnan Silajdžić i Aleksa Nikolić, po 13. Na drugoj strani, devet je upisao Dragan Stojanović.

Prije početka utakmice, ispred porodice Miodraga Skala Gvozdenovića obratio se Đorđije Kustudić.

Plaketu kapitenu Sutjeske Marku Ivaniševiću uručio je Miloš Mrvaljević, prijatelj Miodraga Skala Gvozdenovića.

Plaketu kapitenu Budućnosti Miodragu Jeliću uručio je Đorđije Kustudić ispred porodice Gvozdenović.

Susret Sutjeske i Budućnost Volley-a bio je uvertira za premijerno izdanje Superkupa Crne Gore u kojem se u muškoj konkurenciji sastaju Budva i Jedinstvo (16.30h), odnosno Herceg Novi i Luka Bar u ženskoj konkurenciji (19h).

Sutjeska – Budućnost Volley 0:3 (10:25, 16:25, 14:25)

Dvorana: Sportski centar Nikšić. Gledalaca: 50. Sudije: Milanka Purović i Stefan Osmajić.

zapisnik

Sutjeska: Nikolić 2, Rosandić, Rondović 4, Čvorović, Albijanić 2, Batričević, Stojanović 9, Matković, Perović 3, Ivanišević (libero), Crnogorac, Kruška 1. Trener: Mladen Novović.

Budućnost Volley: Milošević 3, Kovačević (libero), Mašković 3, Silajdžić 13, Miličković (libero), Nikolić 13, A. Radić 5, Lojić 3, Petričević 3, Bulatović, Jelić 7, F. Radić 1. Trener: Dejan Radić.