ReprezentacijaU20 (Ž)

Pionirke ispustile pobjedu protiv Srbije

Naša selekcija imala prednost tokom taj breka 10:5 i 13:11, spasila i dvije meč lopte, ali nažalost nije uspjela da savlada velikog favorita

Malo je falilo da ženska pionirska reprezentacija Crne Gore pobijedi selekciju Srbije, međutim nakon velike borbe i pet odigranih setova, komšije su slavile 3:2 (20:25, 26:24, 25:18, 26:28, 17:15) u trećoj utakmici U16 Balkanskog prvenstva u Sofiji.

Na krilima pobjede nad Rumunijom, pionirke Crne Gore dobro su ušle u utakmicu sa Srbijom. Stvorile su rezultatsku prednost i vodile 18:13, a Srbija je uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da prestigne naše djevojke. Rezultatom 25:20 završen je prvi set za vođstvo u setovima.

Srbija je pružila jači otpor u drugom dijelu igre i povela 3:0, ali je tajm-autom seriju uspješno prekinuo selektor Petar Koković, što je urodilo plodom i Crnogorke su uspjele da se odlijepe na 17:10 i 21:16. Ipak, uslijedio je odgovor Srbije, koja je uspjela da preokrene rezultat u svoju korist i dobije drugi set na razliku (24:26). Treći set je pripao Srbiji rezultatom 25:18. Pionirke Crne Gore pružile su dobar otpor, ali nedovoljan za preokret u ovom setu.

Sjajna igra izabranica Petra Kokovića u četvrtom setu, koje su se do poslednjeg atoma snage borile za svaki poen što je i dalo rezultat. Srbija je imala prednost 18:22, ali su Nađa Peković i saigračice, nakon velike neizvjesnosti, dobile ovaj dio igre (28:26) i odvele utakmicu peti, odlučujući set.

“Lavovska” borba nastavljena je i u petom setu, naše najmlađe odbojkašice vodile su 10:5, pa 12:10 i 13:11, ali je Srbija uspjela da preokrene i iskoristi treću meč loptu (15:17).

Crna Gora će poslednju utakmicu na prvenstvu odigrati u petak  protiv Turske (14h po našem vremenu).

Crna Gora – Srbija 2:3 (25:20, 24:26, 18:25, 28:26, 15:17)

Dvorana: Hristo Botev, Sofija (Bugarska).

Crna Gora: M. Moračanin, Rajović (libero), A. Moračanin (libero), Mrdak 3, Duletić 6, Pođanin 3, Peković 8, Striković 11, Ćorović 1, Đukić 18, Jovanović 13, Glušac 2, Muratović, Krasnići. Selektor: Petar Koković.

Srbija: Mandić 18, Gaković 3, Purtić, Martinović 11, Milentijević 1, Jakovljević 9, Đuraš, Zec 19, Gasić 6, Milić, Radovanović 10, Stanković 2, Bugarčić (libero), Đorđević (libero). Selekot: Nemanja Zekić.